KURUCUMUZ

Gamze E. ADATEPE 14.05.1982 yılında Almanya’da doğmuştur. 1989’ da Türkiye’ye kesin dönüşünün ardından, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Kocaeli’ de tamamlamıştır.

Sırasıyla 2002 yılında Ankara Üniversitesi İnşaat, 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi bölümlerinden mezun olmuş, 2015 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde uygulamalı öğretmenlik stajı ile birlikte Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır. Türkiye Basketbol Federasyonu C kategori (3. Kademe) kıdemli, Türkiye Tenis Federasyonu E kategori (1. Kademe) yardımcı, Uluslararası Atletizm Federasyonu IAAF Kids’ Athletics I-II lisanslı antrenörüdür. Üniversite Oyunlarında 1 kez Basketbol Marmara Şampiyonluğu (Kocaeli Üniversitesi), 1 kez Basketbol 1. lig şampiyonluğu (Kocaeli Üniversitesi), 1 kez Basketbol 1. lig ikinciliği, 1 kez Hentbol şampiyonluğu (Ankara Üniversitesi) yaşamış, Ankara Üniversitesi Halkoyunları takımı ile uluslararası temsil hakkı kazanmış ve Almanya Saalfeld Dans Festivalinde ülkemizi temsil etmiştir. Halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Hareket ve Antrenman Ana Bilim dalında yüksek lisans tezi üzerinde çalışmaktadır.

2006 yılından günümüze, çalıştığı tüm kurumlarda okul öncesi ve ilkokul olmak üzere 4-6 yaş ve 7-8 yaş aralığında yaklaşık 2000 çocuğu temel spor becerilerine yönelik eğitimler ile spora kazandırmış, ölçme-değerlendirme ve raporlamalar ile birlikte çocukların uygun sportif branşlara yönlendirilmelerini sağlamış, velilere çocuklarının branş seçimi konusunda danışmanlık hizmeti vermiştir.

Eğitmiş olduğu birçok performans grubu sporcusu, profesyonel takımların altyapılarında lisanslı sporcu olarak görev almaktadır. (Basketbol; Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka, Galatasaray, Bahçeşehir Koleji SK. vb., Futbol: Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Kocaelispor vb., Yüzme: Dubai Hamilton Aquatics, Akademi Yüzme Kulübü vb., Voleybol; okul/kolej takımları, Tenis; Çocuk Spor Akademisi PK (Ferdi), Gebze TK, Gölcük TK, İzmit Tenis Kulübü vb., Atletizm; Çocuk Spor Akademisi PK (Ferdi) vb.)

Basketbol sporcuları; namağlup İstanbul Şampiyonluğu (2017), namağlup Marmara Bölgesi Şampiyonluğu (2018), namağlup Türkiye şampiyonluğu (2018), yüzme sporcusu 2 yaş büyük kategoride en iyi rekorları kırmıştır.

2013 yılında evlilik nedeniyle Kocaeli’ ye taşınmıştır. Kocaeli’ de çocuk sporu konusunda yeterli çalışmaların olmadığını gözlemledikten sonra, kısa vadede il bazında, uzun vadede tüm Türkiye’ de, altyapıdan yetişecek sporcuların, temel hareket eğitimiyle birlikte motor becerilerini maksimum seviyelere çıkartmak, bu sporcuları performans ve milli sporcu seviyelerine getirmek amacıyla 2014 yılında Türkiye’nin ilk “ÇOCUK SPOR AKADEMİSİ”ni kurmaya karar vermiş ve kısa vadeli hedeflerin ilkini 2018 yılında gerçekleştirmiştir.

İlk kez Çocuk Spor Akademisi çatısı altında Performans Koçluğu programıyla, kısa vadede yetiştirdiği çift branşlı (atletizm/tenis) sporcusu; Okul Spor Müsabakaları Minikler (A) Atletizm kategorisi 400m Kocaeli Şampiyonluğu (2020), Okul Spor Müsabakaları Minikler (A) Modern Pentatlon kategorisi Kocaeli 3.lüğü (2020) yaşamış, Çocuk Spor Akademisi çatısı altında Performans Koçluğu programıyla tenis branşı yapan aynı sporcu, üstün gayret ve çabası ile tenis milli takım antrenörlerinin dikkatini çekmiş, Gebze kulübünden davet alarak U12 (12 yaş) milli takıma aday hazırlıkları için çalışmalara başlamıştır (2021).

Evli ve 1 çocuk annesi olan kurucumuz Gamze E. Adatepe, Çocuk Spor Akademisi’nin 2021 faaliyetlerini Kocaeli’ de sürdürmektedir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.