AKADEMİ PROGRAMI

Çocuk anatomisi ve fizyolojisinin yeterliliği içerisinde, aşırı yüklenmeye karşı, tam dinlenme ilkesini benimsemiş, öğrenmenin kendi doğalında olduğu, güncel antrenman metotları ve çocukların en önemli ihtiyacı “OYUN” esas alınarak, temel motor becerilerini geliştirici uygulamaları içerir.

Bu uygulamalar çocuklarınızın sürat, kuvvet, dayanıklılık, çabukluk, esneklik, denge, koordinasyon, beceri gibi özelliklerinin, kendi yaş dönemlerinde maksimal düzeyde kazanılmasını hedefler.

Bu uygulamalar psikomotor alan ile birlikte, sosyal-duygusal ve bilişsel alanı destekler, çocuğunuzun özgüven gelişimini, cesaretli olma ve motivasyon gücünü arttırır, erken yaşta özelleşmesini engeller, geçici-kalıcı sakatlıklardan, eklem-bağ-kas yaralanmalarından korur, spordan uzaklaşma gibi olumsuz dönüşleri ortadan kaldırır.

Sosyal ortamlarda kendilerini ifade edebilme becerileri ile oldukça iyi duruma gelir, birey olma yolunda güçlü ve kararlı adımlar atmaya başlarlar. Çocuklarınızın sağlıklı bireyler ile bir arada olması, siz ebeveynlerin yapacağı tercihler ile ilişkilidir.

Unutmayınız ki; “Çocuk Spor Akademisi”, çocuklarınızın kötü alışkanlıklardan uzak kalmasının manevi destekçisidir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.